مقیمیمعاون سیاسی وزیر کشور گفت: مقتدایی در نامه‌های جداگانه‌ای از رئیس جمهور و وزیر کشور درخواست بازنشستگی کرده بود که با آن موافقت شد.

به گزارش پایگاه خبری پایانیوز، محمد حسین مقیمی صبح امروز در جلسه تودیع عبدالحسن مقتدایی در جمع مدیران ستادی استانداری خوزستان اظهار کرد: مقتدایی از نیروهای با تجربه فعال، باانگیزه و با برنامه نظام جمهوری اسلامی است و خواهند بود.

وی خاطرنشان کرد: مقتدایی در نامه‌های جداگانه‌ای از رئیس جمهوری و وزیر کشور درخواست بازنشستگی کرده بود که با اصرار وی موافقت شد.

معاون سیاسی وزیر کشور تصریح کرد: برای من که مقتدایی را می‌شناسم خیلی سخت بود که برای تودیع وی به خوزستان بیایم اما صمیمانه از خدماتش تشکر می‌کنم.

مقیمی ادامه داد: مقتدایی هر کجا می‌رود منشأ خیر و اثر است چه در دوره نمایندگی مجلس، دوره اول استانداری خوزستان و هرمزگان و در این دوره نیز توفیقات خوبی داشت و به نحو شایسته‌ای استان را مدیریت کرد.

وی افزود: در یک سال اخیر که به وزارت کشور رفتم یکی از استان‌هایی که نگرانش نبودیم و فکر می‌کردیم مدیران منطقه درست مدیریت می‌کنند استان خوزستان با حضور مقتدایی بود.

معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: مقتدایی بار‌ها بنای جدایی گذشته بود همیشه دنبال عدم تمدید مأموریت از نفت بود و این بار به رئیس جمهور و وزیر کشور نامه نوشت و درخواست بازنشستگی کرد.

مقیمی با اشاره به وضعیت استان خوزستان، به خدمات و برنامه‌های توسعه‌ای مقتدایی از جمله در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: با مدیریت وی امسال مدیریت خوبی در زمینه اعزام زوار اربعین اعمال شد مشکلات مرزی، آبی و خاکی استان خوزستان مرتفع و حوادث سیل اخیر به خوبی مهار شد.

وی افزود: مقتدایی از مدیران ارزشمند نظام و مایه مباهات است و حقیقاً از دیشب که بنا شد برای این منظور به خوزستان بیایم برای من خیلی سخت بود چون ایشان را خوب می‌شناسم.

 معاون وزیر کشور افزود: از خدمات مقتدایی به عنوان مشاور وزیر کشور بهره خواهیم برد.

بر اساس این گزارش، در پایان این جلسه فرج‌الله خبیر به عنوان سرپرست استانداری خوزستان و عبدالحسن مقتدایی به عنوان مشاور وزیر کشور معرفی شد.

 

اشتراک این خبر در :