امام جمعه شهر چمرانامام جمعه شهر چمران گفت: صنایع پتروشیمی به جای به‌کارگیری بازنشستگان، جوانان را استخدام کند.

به گزارش پایگاه خبری پایانیوز، حجت‌الاسلام سید منتصر هاشمی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر چمران به فرا رسیدن روز جوان اشاره و اظهار کرد: بهترین هدیه برای جوانان تأمین شغل برای آنها است.

وی با انتقاد از به کارگیری بازنشستگان در ادارات و سازمان‌ها، افزود: در حالی که جوانان ما مشکل اشتغال و معیشت دارند برخی نهادها، ادارات و سازمان‌ها نیروهای بازنشسته را به کارگیری مجدد کرده و به آنها حقوق چندین میلیونی پرداخت می‌کنند.

خطیب جمعه شهر چمران با بیان اینکه این مسئله اگر قانونی باشد نیز نیاز به اصلاح دارد، ادامه داد: صنایع پتروشیمی که خصوصی‌سازی شده‌اند نیز به بهانه خصوصی‌سازی نباید به این مسئله تن داده و نباید به جای جوانان جویای کار افراد بازنشسته را به‌کارگیری کنند.

هاشمی خاطرنشان کرد: اینکه عده‌ای با داشتن حقوق، مجدداً به کارگیری شده و حقوق چند میلیونی مضاعف بگیرند را توهین به ملت و جوانان می‌دانیم و این رویه و قانون باید هرچه سریع‌تر اصلاح شود.

وی در ادامه به شهادت تعدادی از مدافعان حرم در خان طومان سوریه اشاره کرد و گفت: اینگونه شهادت‌ها باعث افتخار و احیای نظام اسلامی است.

امام جمعه شهر چمران در فراز دیگری از خطبه‌ها با اشاره به سالروز صدور فتوای تحریم تنباکو، اظهار کرد: وجود و مقبولیت مرجعیت یکی از نعمت‌های بزرگ مذهب شیعه جعفری است.

هاشمی با انتقاد از به فرجام نرسیدن برجام، افزود: مرجعیت هرگاه احساس کرد دولت از خطوط قرمز عبور و نظام اسلامی را تضعیف می‌کند فتوای خود را صادر کند.

وی خاطرنشان کرد: با وجود اجرای برجام، اما هنوز موانع فراوانی برای برقراری مناسبات اقتصادی وجود دارد، آمریکا و استکبار بر روی کاغذ تحریم‌ها را لغو کردند اما تهدیدها و تحریم‌ها به صورت عملی لغو نکرده‌اند.

خطیب جمعه شهر چمران در پایان گفت: هرگاه مرجعیت، به ویژه مقام معظم رهبری به نتیجه برسند که این برجام به ضرر نظام اسلامی است همچون میرزا رضای شیرازی فتوای الیوم خود را صادر و جاری خواهند ساخت.

اشتراک این خبر در :