5599570f-3e24-4128-877a-9ed1b7ad17dc_20160615_080339رئیس شورای شهر بندر ماهشهر گفت: با ساخت و بهره‌برداری از جایگاه عرضه دام زنده در این شهرستان مشکل عرضه غیرمجاز دام در ماهشهر برطرف شده است.

مجاهد نظارات امروز در گفت‌وگو با خبرنگار پایانیوز در ماهشهر اظهار کرد: رهاسازی و نگهداری احشام زنده در شهر، علاوه بر زشت کردن چهره شهر و آسیب به فضای سبز به دلیل احتمال انتقال بیماری‌های مشترک بین انسان و دام مخاطرات بهداشتی و زیست محیطی قابل توجهی دارد.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته نگهداری احشام در شهر به نارضایتی شهروندان منجر شده بود، افزود: به علت عدم تناسب مکان فروش دام‌ها با بافت درون شهری و ایجاد مشکلاتی نظیر آلودگی زیست‌محیطی ناشی از نگهداری دام زنده در مکان‌های غیر استاندارد، افزایش احتمال سرایت آلودگی‌ها به مکان‌های مسکونی و ایجاد بیماری‌های مختلف، عدم نظارت مناسب بر ذبح دام و پراکندگی فروش دام در نقاط سطح شهر، احداث و راه‌اندازی چنین جایگاهی در خارج از شهر کاملاً ضروری به نظر می‌رسید.

رئیس شورای شهر بندر ماهشهر ادامه داد: بر همین اساس جایگاه عرضه دام زنده بندر ماهشهر با کمک عوامل و متصدیان فروش دام زنده این کار سال گذشته کلید خورد و در زمان کوتاهی توسط شهرداری احداث و به بهره‌برداری رسید و در حال حاضر این جایگاه با مساحت ۵ هزار و ۷۶۰ متر مربع و با ۱۱ غرفه در حال خدمات‌رسانی به شهروندان است.

نظارات خاطرنشان کرد: این پروژه یکی از طرح‌های مهم شهرداری به شمار می‌رود و در حال حاضر بسیاری از مشکلاتی که عرضه غیر مجاز دام در سطح شهر داشت برطرف شده است .

وی در پایان با تأکید بر اینکه سلامتی عموم همشهریان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و اجازه به خطر انداختن سلامت مردم به هیچ فرد یا گروهی داده نمی‌شود از شهروندان خواست تا به منظور اطمینان از سلامت دام، نیازهای خود را از این محل تهیه کنند.

 

اشتراک این خبر در :