13950605000421_photoaپایانه ۲۲ بهمن بندر ماهشهر با حضور استاندار خوزستان و جمعی از مسؤولان محلی به بهره‌برداری رسید.

به گزارش پایگاه خبری پایانیوز، غلامحسین کمایی بعد از ظهر امروز در مراسم افتتاح پایانه ۲۲ بهمن این شهرستان اظهار کرد: افتتاح پایانه ۲۲ بهمن بندر ماهشهر در راستای توسعه شهر و با هدف توسعه پایانه پیشین شهر انجام می‌شود که بتوان گام موثری در مسیر رفاه عمومی برداشت.

شهردار بندر ماهشهر افزود: در شرایط قبلی پایانه، بخشی از شهروندان و رانندگان تاکسی از خدمات عمومی بی‌بهره بودند که خوشبختانه با وجود امکانات بهتر در پایانه جدید بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین ویژگی سازه این پایانه خاصیت توانایی آن در جلوگیری از انتقال حرارت به ویژه در ایام گرم سال است، خاطرنشان کرد: با توجه به تقاضای مکرر مردم و تاکسی‌داران در این سازه که به نوبه خود از زیباترین سازه‌های مورد استفاده در پایانه‌ها و انبارهای دنیاست از سقف به وزن ۵۵ تن عایق گرما استفاده شده است.

شهردار بندر ماهشهر با اشاره به مشخصات فنی این پایانه گفت: پایانه ۲۲ بهمن بندر ماهشهر در مساحت ۴ هزار و ۶۶۶ متر مربع و با اعتباری بالغ بر حدود ۱۳ میلیارد ریال احداث شده است.

کمایی ادامه داد: این پایانه به میزان ۳ هزار متر مسقف و به میزان ۳ هزار و ۲۵۰ متر آسفالت شده و همچنین فوندانسیون آن ۱۷ تن و بتن‌ریزی به میزان ۴۵۰ متر مکعب انجام شده است.

این مسؤول در این رابطه اضافه کرد: با توجه به طرح در نظر گرفته شده یک هزار و ۴۰۰ متر مکعب پیاده‌رو سازی و یک هزار و ۲۵۰ متر جدول‌کاری شده است.

کمایی با اشاره به اینکه این سازه پس از موافقت شورا و تایید فرماندار شهرستان بندر ماهشهر احداث شده است، گفت: خوشبختانه پس از تلاش‌های بسیار و ایجاد طرح ایستگاهی به منظور ساماندهی اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها و همچنین تعبیه خطوط جدید توانسته‌ایم رضایت مردم را کسب کرده و برای رفاه بیشتر در اختیار آنان قرار دهیم.

 

اشتراک این خبر در :