13950523000937_photoaرئیس شورای شهر اسلامی بندر ماهشهر گفت: کریدور لوله‌های نفتی در سطح شهر، علاوه بر ایجاد مشکلات زیست محیطی مانع اجرای پروژه‌های عمرانی شده است.

مجاهد نظارات امروز در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایانیوز در ماهشهر اظهار کرد: وجود کریدور لوله‌های نفت بین ناحیه صنعتی و ماهشهر قدیم باعث بروز مشکلات زیست محیطی و مانع اجرای پروژه‌های عمرانی در این شهر شده است.

وی افزود: متاسفانه شرکت ملی نفت‌خیز جنوب، لوله و مخابرات نفتی آبادان، شرکت پخش فراورده‌های نفتی و شرکت بهره‌برداری نفت و گاز آغاجاری به عنوان متصدیان این پروژه، با وجود پیگیری‌های متعدد فرمانداری و شهرداری و شورای شهر اسلامی بندر ماهشهر طی ۱۵ جلسه، هیچگونه اقدامی نسبت به رفع مشکل نکرده‌اند.

 

 

رئیس شورای اسلامی بندر ماهشهر ادامه داد: شرکت‌های مذکور باید بر اساس تعهدات خود نسبت به جابه‌جایی لوله‌های غیر فعال و انتقال لوله‌های فعال به خارج از شهر اقدام کنند، اما با وجود پیگیری‌های مکرر از سال ۹۲ تاکنون اقدامی صورت نگرفته است.

نظارات با بیان مضرات وجود لوله‌های نفتی در سطح شهر، تصریح کرد: وجود کریدور لوله‌های نفتی در سطح شهر، شهروندان را با مشکلات زیست محیطی بسیاری از جمله تجمع حشرات موذی مواجه کرده که همین مسأله موجب سرایت انواع بیماری‌ها به ساکنان این منطقه از شهر می‌شود.

 

 

وی متذکر شد: وجود کریدور لوله‌های نفتی در سطح شهر از لحاظ ایمنی، خطرات جدی بسیاری نیز برای شهر به دنبال دارد، چرا که رشد نی‌زارها در اطراف آن خطر آتش‌سوزی را دوچندان می‌کند.

رئیس شورای اسلامی بندر ماهشهر اضافه کرد: رشد نیزارها در اطراف لوله‌های نفتی در سطح شهر علاوه بر بروز خطرات، چهره نامناسبی را برای این منطقه که از مناطق پرتردد و پرجمعیت محسوب می‌شود به وجود آورده که اعتراض شهروندان را به همراه داشته است.

 

 

نظارات در پایان با تأکید بر لزوم پیگیری و اقدام جدی از سوی شرکت‌های مربوطه نسبت به رفع این معضل، متذکر شد: شرکت‌های ذی‌ربط نباید بیش از این تعلل کنند و ضرورت دارد به منظور پیشگیری از بروز مشکلات بیشتر نسبت به رفع معضل اقدام کنند که در صورت برطرف شدن آن، شهرداری بندر ماهشهر نیز متعهد شده پارک و فضای سبز زیبایی در این محل ایجاد کند.

به گزارش پایگاه خبری پایانیوز، کریدور لوله‌های نفتی در سطح شهر، در ناحیه صنعتی بندر ماهشهر که از مناطق با کیفیت بالای شهر محسوب می‌شود و محل سکونت اکثر کارمندان و مدیران پتروشیمی است، قرار دارد.

 

اشتراک این خبر در :